Bilişim Eğitimleri

Uzmanlık Eğitimleri

İleri Yazılım Eğitimleri

İleri C# Uygulamaları

Eğitim Hakkında

.NET Yazılım geliştirme platformu sağladığı bir çok temel özelliğin yanısıra kurumsal ölçekte yazılım geliştirenlere sunduğu bir çok ileri düzey kavramla geliştiricilere yol gösteriyor. Yeni nesil uygulama geliştirme teknikleri konusunda uygulama geliştiricilere çeşitli ufuklar sağlayacak olan bu eğitimde .NET in ileri düzey bir çok konusu detaylı bir şekilde ele alınmaktadır. Özellikle büyük çaplı projelerde .NET'in ileri düzey konularının kullanılması kaçınılmaz olduğu için her .NET geliştiricisinin bilmesi gereken konular bu programın kapsamında yer almaktadır.

Eğitim İçeriği

Application Domain ve Assembly Kavramı

Bu bölümde .NET proseslerinin ne şekilde birbirinden izole edildiği, application domain ve assembly konuları ele alınmaktadır. Assembly yapısı, metadata yapısı, GAC(Global Assembly Cache) ele alınmaktadır.

Reflection.Emit ve Code Generation Mantığı

Bu bölümde .NET altyapısının çalışma zamanında kod üretme, derleme ve çalıştırma prosesleri incelenmektedir. Özellikle dinamik altyapıların hazırlanması ve dinamik iş kurallarının uygulamaları adaptasyonu ele alınmaktadır.

Serialization & Deserialization Kütüphanesi

.NET içerisinde bulunan en önemli kütüphanelerden biri olan Serialization, uygulamaların daha esnek olmasını sağlamaktadır.  WCF, Remoting, Web Servisleri gibi bir çok önemli yapıda kullanılan yapının, kullanım ve genişleyebilirlik özellikleri detaylı olarak ele alınmaktadır.

.NET ile Multithread Uygulamalar Geliştirme

Enterprise uygulamaların vageçilmez mimarilerinde kullanılan Thread mekanizması detaylı olarak ele alınmaktadır. Thread’lerin senkronizasyonunda kullanılan Monitor, Lock, Semaphore gibi alt konular incelenmektedir. Ayrıca ortak kullanılan kaynakların Thread’ler tarafından güvenli kullanımını (thread-safety,ThreadPool, MTA, STA) sağlayacak teknikler(interlocked, double-check) incelenmektedir.

Paralel Programlama Eklentileri ve PLINQ

.NET 4.0 ile birlikte gelen paralel programlama eklentileri (koleksiyonlar, paralel sınıfları,task sınıfı) detaylı olarak ele alınmaktadır. Özellikle yoğun veriler üzerinde paralel işlemler yapıldığında Thread mantığı eksik kalmaktadır. Paralel eklentiler bu boşluğu doldurmaktadır.

Crytography Kütüphanesi

Verilerin güvenli bir şekilde taşımayı sağlayan simetrik şifreleme algoritmaları , veri doğrulaması sağlayan Hash algoritmaları ve SSL, Dijital imza gibi platformlarda kullanılan asimetrik şifreleme algoritmaları incelenmektedir.

.NET 4.0 DLR (Dynamic Language Runtime)

.NET CLR üzerine .NET 4.0 ile birlikte gelen DLR katmanının detayları ele alınmaktadır. Projeler için özel dinamik nesne geliştirme, diğer dinamik dillerle entegrasyon gibi alt konular da bölüm içerisinde işlenmektedir.

İleri Veri Erişim Konuları

.NET’in en önemli kütüphanesi olan ADO.NET’in ileri konuları ele alınmaktadır. Concurrency Modelling, Transaction, Distributed Transaction ve Isolation Level konuları detaylı olarak işlenmektedir.

Reflection Mimarisi

Günümüzde bir çok modern mimarinin temelini oluşturan plugin tabanlı programlama yapılmasını sağlayan Reflection mimarisi detaylı olarak ele alınmaktadır. Assembly’lerin dinamik olarak yüklenmesi, çalışma zamanında nesne yaratılması, dinamik metot çağrımı ve Type yapısı işlenmektedir.

Attribute Kullanımı ve Tanımı

Kodların bildirimsel bir şekilde ek bilgilerle donatılmasını ve bu bilgilerin Reflection sınıfları tarafından yorumlanarak anlamlandırılması ele alınmaktadır. Örnek olarak Attribute kullanarak bir ORM’nin tasarımı temel düzeyde incelenecektir.

Plugin Tabanlı Uygulama Geliştirme

Reflection, Attribute’ler, Assembly ve Type yapıları kullanılarak bir uygulamayı Plugin tabanlı olarak nasıl geliştirilebileceği anlatılmaktadır. Plugin Tabanlı uygulamalar sayesinde, ana uygulamanın kaynak kodlarına müdahale etmeden zaman içerisinde yazılıma yeni modüllerin yada özelliklerin eklenmesi sağlanmaktadır. Bu tarz bir uygulamanın geliştirilmesi derinlemesine incelenecektir.

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Genel katılıma açık programların açılması için yeterli kontenjanın sağlanması gerekmektedir.

Kontenjan sağlanamadığı durumlarda BT Akademi programı açmama hakkını saklı tutar.

BT Akademi, duyrulmuş programların tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programa kayıt olmuş kişiler bu değişikliklerden haberdar edilir.

Şimdi Kayıt Olun

Neden BT Akademi'de Eğitim Almalısınız?

BT Akademi; bilişim alanında verdiği kariyer/sertifikasyon ve uzmanlık eğitimlerinin yanı sıra kurumsal gereksinimlere de çözümler sunarken, güvenilirliğini sürekli kılan özgün bir eğitim sistematiği ile hizmet vermektedir.

Sizin Gözünüzden Biz

banner-nav banner-nav

Tube - Akademi

banner-nav banner-nav

{{videoTitle}}

{{videoDesc}}

Tümünü Göster

SORUNUZ MU VAR?

0216 342 8010
phone-img

Hemen Başvurun

X

Mesajınız tarafımıza ulaşmıştır. Müşteri temsilcilerimiz sizinle en kısa sürede irtibata geçecektir.