Ön Koşul

• AWS Bulut Uygulayıcısı Temelleri • Dağıtık sistemler hakkında çalışma bilgisi • Genel ağ kavramlarına aşinalık • IP adresleme ile aşinalık • Çok katmanlı mimarilerin çalışma bilgisi • Bulut bilişim kavramlarına aşinalık

Eğitim Hakkında

AWS Cloud'da dayanıklı, güvenli ve yüksek düzeyde kullanılabilir BT çözümleri oluşturmak için hizmetleri ve özellikleri belirlemeyi öğrenin. AWS'de Architecting, AWS mimarisini anlamak isteyen çözüm mimarları, çözüm tasarım mühendisleri ve geliştiriciler içindir. Bu kursta, AWS Bulut üzerinde esnek, güvenli ve yüksek oranda erişilebilir BT çözümleri oluşturmak için hizmetleri ve özellikleri belirlemeyi öğreneceksiniz. Mimari çözümler sektöre, uygulama türlerine ve işletme boyutuna göre farklılık gösterir. AWS Yetkili Eğitmenleri, AWS Well-Architected Framework'ü kullanan en iyi uygulamaları vurgular ve gerçek yaşam senaryolarına dayalı olarak en uygun BT çözümlerini tasarlama sürecinde size rehberlik eder. Modüller hesap güvenliği, ağ oluşturma, bilgi işlem, depolama, veritabanları, izleme, otomasyon, kapsayıcılar, sunucusuz mimari, uç hizmetler ve yedekleme ve kurtarmaya odaklanır. Kursun sonunda, bir çözüm oluşturma alıştırması yapacak ve öğrendiklerinizi güvenle uygulayacaksınız. 

Kimler içindir?
Bu eğitim, çözüm mimarları, çözüm tasarım mühendisleri, AWS mimarisini anlamak isteyen geliştiriciler ve AWS Çözümleri Mimarı-İlişkili sertifikası almak isteyen bireyler için tasarlanmıştır. 

Sertifika:
Eğitimlerimize %80 oranında katılım gösterilmesi ve eğitim müfredatına göre uygulanacak sınav/projelerin başarıyla tamamlanması durumunda, eğitimin sonunda dijital ve QR kod destekli “BT Akademi Başarı Sertifikası” verilmektedir.

Eğitim İçeriği

Neden Bu Eğitimi Almalısınız ?

▪ AWS mimarisinin temel uygulamalarını belirleyin.
▪ AWS yönetim araçlarını kullanarak keşfedin: Bir laboratuvar ortamında AWS Konsolu, Komut Satırı Arabirimi (CLI) ve CloudFormation.
▪ Politikaları kullanarak hesap güvenliğinin uygulanmasını inceleyin.
▪ Özel ve genel alt ağları içeren esnek, güvenli, sanal bir ağ oluşturan öğeleri belirleyin.
▪ Bir AWS çekirdek ağ altyapısı oluşturma alıştırması yapın.
▪ Sanal Özel Bulut (VPC) alt ağlarına yönelik katmanlı bir güvenlik yaklaşımı için stratejiler belirleyin.
▪ İş kullanım durumlarına göre uygun bilgi işlem kaynaklarını seçmek için stratejiler belirleyin.
▪ Bir laboratuvar ortamında bir VPC oluşturma ve bir Elastic Cloud Compute (EC2) örneği ekleme alıştırması yapın.
▪ Oluşturduğunuz VPC'ye bir Amazon İlişkisel Veritabanı Hizmeti (RDS) örneği ve Application Load Balancer (ALB) yükleme alıştırması yapın.
▪ AWS depolama ürünleri ve hizmetlerini iş senaryolarına göre karşılaştırın ve karşılaştırın.
▪ İş gereksinimlerine göre farklı AWS veritabanı hizmetleri türlerini karşılaştırın ve karşılaştırın.
▪ Laboratuvarda yüksek düzeyde kullanılabilir, otomatik ölçeklenen bir veritabanı katmanı oluşturma alıştırması yapın.
▪ AWS izleme çözümlerinin iş değerini keşfedin.
▪ Altyapınızı oluşturmanıza, sürdürmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak AWS otomasyon araçlarını belirleyin ve tartışın.
▪ Kullanım durumlarına göre ağ eşlemesi, VPC uç noktaları, ağ geçidi ve yönlendirme çözümlerini tartışın.
▪ Altyapınızı genişletmek ve güvenceye almak için hibrit ağ yapılandırmalarını tartışın.
▪ Yüksek düzeyde kullanılabilir uygulamalara geniş ölçekte güç sağlamak için etkili bir ayrıştırma stratejisi olarak mikro hizmetlerin faydalarını tartışın. 

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir

Paylaş:
BİZİ ARAYIN
İLETİŞİM FORMU