Linux System Administration Advanced

Ön Koşul

Linux konusunda deneyim ve temel düzey eğitimi tamamlamış olmak.

Eğitim Hakkında

Linux System Administration I Eğitimi katılımcılara temel Linux bilgilerini edindirmeyi amaçlar. Ağırlıklı olarak lab uygulamaları ile işlenen bu eğitimde katılımcılar; Linux işletim sisteminin mimarisini, komutlarını, sistemin temel kurulum ve konfigurasyonunu öğreneceklerdir. Eğitimde kazanılan beceriler ile katılımcılar Linux sistem yöneticisi olma yolunda ilk adımı atmış olurlar. Kurs sonrasında katılımcı, Linux dosya sistemlerine erişim ve bunların güvenlik ayarlarını düzenlemeyi, çalışan işlemlerin yönetimini, Zamanlanmış görevler ve network bağlantılarını düzenlemeyi öğrenecektir.

Kimler İçindir?
Linux sistem kurulumu, ağa ayarları yapılandırmak ve ağa bağlanabilirliği sağlamak, fiziksel depolama alanlarını yönetmek ve temel anlamda güvenlik yönetimi sağlamak gibi ana Linux Sistem Yönetim görevlerini gerçekleştirmek isteyen bireylerin ve BT profesyonelleri bu “Linux Sistem Yönetimi Advanced” eğitimine katılabilirler.

Sertifika:
Eğitimlerimize %80 oranında katılım gösterilmesi ve eğitim müfredatına göre uygulanacak sınav/projelerin başarıyla tamamlanması durumunda, eğitimin sonunda dijital ve QR kod destekli “BT Akademi Başarı Sertifikası” verilmektedir.

 

Eğitim İçeriği

Neden Bu Eğitimi Almalısınız ?

Daha önce Linux yönetim deneyimi olmayan BT uzmanlarının gerekli temel yetenek ve tecrübeleri kazanmaları için tasarlanmıştır. Temel yönetim görevlerine odaklanarak Linux sistemlerin varlığını sürdürme becerilerini kazanmalarını hedeflemektedir

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Paylaş:
BİZİ ARAYIN
İLETİŞİM FORMU