Kapat

Eğitmen

Oğuz Yağmur

BT Akademi - Kurucu & Eğitmen

Mimar Sinan Üniversitesi Matematik Bölümü mezunudur. Uzun yıllar C ve C++ ile uygulamalar geliştiren Yağmur, özellikle Windows ve Sistem programlama (WinAPI, MFC ) üzerine çalıştı. .NET’in ilk çıkışıyla beraber .NET teknolojileri ile ilgilendi. 2003 yılı başlarından bugüne kadar .NET üzerinde profesyonel çalışmalarda bulundu. O dönem, Microsoft Yazılım Teknolojileri alanındaki üstün başarılarından dolayı Microsoft Amerika tarafından “Microsoft Most Valuable Professional” unvanına layık görüldü.

2005 yılında; sektördeki “değer üreten ve iş hayatında geçerliliği olan öğrenim” eksiğini görüp, Sefer Algan ile birlikte BT Akademi’yi kurdu. C# Uygulamaları, .NET teknolojileri, TFS, WCF,WPF, OOP Principles & Design Patterns (Tasarım Kalıpları)  konularında birçok kurumsal firmaya ve bilişim profesyoneline eğitim verdi. 2009  yılında ise; Sefer Algan ile birlikte özgün, yenilikçi ve entegre çözümler üretmek üzere danışmanlık ve teknoloji hizmeti veren grup şirketi Cronom’u kurdu. Cronom bünyesinde; yazılım projelerinde proje yöneticiliği ve yazılım danışmanlığı yaptı.

Aynı zamanda Microsoft Certified Trainer (MCT) sertifikasına sahip olan Yağmur, halen Cronom’da yönetici olarak görev almakta ve BT Akademi’nin saha deneyimli eğitmen kadrosunun mentor’luğunu yapmaktadır.