Ado.Net - LinQ - Entity Framework Eğitimi

Ön Koşul

Temel Yazılım Bilgisi Gerekmektedir.

Eğitim Hakkında

Bu eğitim de ADO.NET Entity Framework hem mimari hem de kullanım açısından detaylı olarak incelenmektedir. Entity Framework’un farklı kullanım senaryoları, genişleme noktaları ve diğer teknolojiler ile olan ilişkisi incelenmektedir.

Günümüzde her türlü .NET uygulamasında mutlaka veri erişim senaryosu bulunmaktadır. Genel  amaçlı yazılım geliştirme platformu olan .NET içerisinde günümüze kadar veri erişimi için standart olarak ADO.NET kütüphanesi kullanılmaktaydı. 2006 yılından itibaren ise LINQ ve LINQ To Sql gibi yapılar geliştirildi. Uygulamaların çapları büyüdükçe salt bu yapıları kullanmak yetmeyip üçüncü parti kütüphaneler ve çeşitli ORM araçları kullanılmaya başlandı. ADO.NET Entity Framework, veri erişim senaryolarını veritabanından bağımsız hale getiren Entity Data Model denilen bir modelleme aracı ile bir ORM aracından öte bir veri modelleme ve nesne eşletirme (object mapping) aracıdır. Veri erişim anlamındaki bütün ihtiyaçları en geniş anlamda karşılamaktadır. Aynı zamanda kendi içerisinde bulunan yeni bir Entity sorgulama dili (ESQL) vasıtası ile veriler üzerine ilişkisel değil nesnel sorgulamalar yapmaya izin vermektedir. Veri altyapısından soyutlayan yapısı ile uygulama geliştiricilerin daha esnek ve yönetilebilir uygulama geliştirmelerine imkan sağlamaktadır. Microsoft, Entity Framework aracını .NET 5.0’dan itibaren ana kütüphane içerisine koyacaktır. Aynı zamanda EF içerisinde bulunan EDM modelini Sql Server Reporting Service gibi farklı araçların içerisinde de temel veri modeli kullanacaktır.

Sertifika:
Eğitimlerimize %80 oranında katılım gösterilmesi ve eğitim müfredatına göre uygulanacak sınav/projelerin başarıyla tamamlanması durumunda,  eğitimin sonunda dijital ve QR kod destekli “BT Akademi Başarı Sertifikası” verilmektedir.

Eğitim İçeriği

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Paylaş:
BİZİ ARAYIN
İLETİŞİM FORMU